REHABILITACJA Z BIRKK

5 oznak wskazujących że powinieneś udać się do fizjoterapeuty

Fizjoterapia nie jest zabiegiem zarezerwowanym dla elitarnych sportowców, ani nawet dla tych, którzy wracają do zdrowia po kontuzji. W rzeczywistości może z niej skorzystać każdy, aby móc poprawić swoje zdrowie. Oto pięć oznak wskazujących na potrzebę fizjoterapii: Utrata równowagi Utrata równowagi może wynikać z problemów z uchem wewnętrznym. Struktury wewnątrz ucha są istotną częścią systemu równowagi organizmu (znanego jako układ przedsionkowy). Wszelkie stany lub problemy, które wpływają na ucho wewnętrzne, mogą wywoływać szereg objawów, takich jak zawroty głowy i zaburzenia równowagi, które mogą być niezwykle trudne w prawidłowym funkcjonowaniu. W celu przezwyciężenia tych objawów można zastosować fizjoterapię zwaną rehabilitacją przedsionkową.

Po dokonaniu oceny Twoich potrzeb fizjoterapeuta może zaproponować serię ćwiczeń głowy, szyi i oczu, które pomogą wyszkolić centralny układ nerwowy, aby zrekompensować problemy z uchem wewnętrznym. Rehabilitacja przedsionkowa może być stosowana zarówno jako alternatywa dla operacji, jak i uzupełnienie operacji w przypadku schorzeń ucha wewnętrznego. Rehabilitacja przedsionkowa może być stosowana zarówno jako alternatywa dla operacji, jak i uzupełnienie operacji w przypadku schorzeń ucha wewnętrznego.

Nasze ciała uwielbiają ruch, a pozostawanie w jednej pozycji przez zbyt długi czas może oznaczać, że nasze mięśnie i stawy mogą zacząć się nadwyrężać, powodując ból. Bardzo pomocne mogą być regularne przerwy od biurka, nawet jeśli chodzi tylko o stanie i rozciągnięcie lub poruszenie szyją, górną częścią pleców i ramionami. Ciągle Cię boli Kiedy doznasz urazu, możesz spodziewać się pewnego bólu, który naturalnie ustąpi, gdy tkanka się zagoi. Jeśli na przykład kiedykolwiek skręciłeś kostkę, spodziewałbyś się, że boli i utykasz przez kilka tygodni. Gdy więzadła goją się, ból powinien się zmniejszyć, aż do powrotu do normy.

Niestety, czasami ból nie ustępuje zgodnie z oczekiwaniami i staje się chroniczny. Jest to szczególnie częste w przypadku bólu dolnej części pleców oraz szyi i można je przypisać wielu czynnikom. Leczenie bólu może obejmować edukację przeciwbólową, masaż, manipulację i ćwiczenia, które pomogą Ci lepiej wspierać uszkodzoną część ciała i zapobiec ponownemu wystąpieniu urazu. Nie poruszasz się tak łatwo, jak kiedyś Jeżeli zauważyłeś, że nie czujesz się tak elastyczny lub ruch nie jest tak łatwy jak kiedyś – na przykład nie możesz już dotykać palców u nóg – powinieneś skorzystać z wizyty u fizjoterapeuty. Fizjoterapeuci mogą ocenić problem i wykonać szereg ćwiczeń wzmacniających tkanki podporowe i rozluźniających mięśnie, co pozwala powoli zwiększać elastyczność..